Budki dla ptaków według gatunku i rozmiaru

Wieszanie budek lęgowych dla ptaków wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, aby podejmowane działania osiągnęły swój cel. Jak w każdej dziedzinie, najlepiej zdać się na wyspecjalizowanych dostawców. Na www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow oferują budki dla ptaków w przeróżnych rozmiarach i modelach. Oferta jest doskonale przygotowana i oparta na profesjonalnej wiedzy ornitologicznej. Łatwo znaleźć potrzebny model, dzięki fachowo usystematyzowanej prezentacji produktów.

Budki dla ptaków dostępne są w przeróżnych rozmiarach i modelach.

Pod względem budowy budki podzielone są na:

  1. Zamknięte, przeznaczone dla ptaków zamieszkujących dziuple. Do wnętrza tych skrzynek prowadzi okrągły otwór wlotowy o ściśle określonej średnicy dopasowanej do wielkości danego gatunku. W tej kategorii, domki zróżnicowane są pod względem wielkości i oznaczone literami od A do E, dla średnic wlotu od najmniejszej (2.8 cm) do największej (15 cm). Przy każdej wielkości wymienione są gatunki, dla których przeznaczony jest dany wymiar.

 

  1. Półotwarte, do wnętrza których prowadzi szeroki otwór wlotowy. Ten rodzaj budek przeznaczony jest dla ptaków gniazdujących w szczelinach murów, w wyłomach skalnych, w szparach pod dachami. Taki otwór daje dobry widok na okolicę wymagany przez te gatunki. Ta kategoria dzieli się na typy w zależności od gatunku ptaka.

 

  1. Specjalne, czyli budki dla ptaków o bardziej skomplikowanej budowie, często z wnętrzem przedzielonym na przedsionek i właściwą komorę lęgową. Ten rodzaj jest dedykowany gatunkom o specjalnych wymaganiach gniazdowych.